Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: люди розповіли, що Росія не буде впускати з «паспортами ЛНР»


Організація з безпеки і співпраці в Європі наводить слова бойовиків і місцевих мешканців на Луганщині, що Росія наразі пропускає на свою територію людей із незаконними «паспортами» угруповання «ЛНР», але попередила, що надалі не буде.

Зокрема, мовиться в повідомленні про події станом на 6 березня, на пункті перетину українсько-російського кордону «Краснодарський» у Луганській області, що захоплений підтримуваними Росією сепаратистами й закритий рішенням уряду України, але, всупереч українсько-російській угоді, далі фактично працює, бойовик угруповання «ЛНР» заявив членам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, що власників незаконно виданих цим угрупованням «паспортів» російські прикордонники пропускають до Росії за цим недійсним «документом».

На іншому такому ж пункті пропуску «Новоборовиці» на Луганщині, що теж захоплений бойовиками, закритий, але фактично працює, місцевий мешканець розповів спостерігачам ОБСЄ, що російський прикордонник попереджав подорожніх: на цьому пункті пропуску в майбутньому з «паспортами ЛНР» не будуть пропускати до Росії.

Ці повідомлення посилаються лише на слова двох людей і не підтверджені й не заперечені з інших джерел. Крім того, невідомо, чи стосується це й інших непідконтрольних Україні пунктів пропуску на кордоні з Росією, які працюють там на порушення українсько-російської угоди.

Угруповання «ЛНР», що називає захоплену ним за підтримки російських військ частину Луганщини «незалежною державою», вже якийсь час видає місцевим мешканцям незаконні «документи», які воно називає «паспортами». Про такі самі плани заявляло й угруповання «ДНР», що так само захопило частину Донеччини. Українсько-російська угода щодо режиму на державному кордоні, яку Росія постійно порушує, не передбачає таких «документів» як підставу для перетину кордону.

XS
SM
MD
LG