Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані вшанували пам’ять дівчини, забитої юрбою до смерті


Вшанування пам’яті Фархунди, Кабул, 17 березня 2016 року

В Афганістані сотні людей вийшли на вулиці Кабула, щоб вшанувати пам’ять дівчини, забитої минулого року юрбою до смерті.

17 березня люди у масках, із зображенням закривавленого обличчя вбитої дівчини вимагали правосуддя за смерть 27-річної Фархунди.

Протестувальники скандували «Справедливість за Фархунду».

Обурення у Афганістані викликало рішення Верховного суду країни, який минулого тижня послабив покарання для вбивць дівчини.

Суд замінив смертну кару для чотирьох обвинувачених – трьом присудив 20 років позбавлення волі, одному – 10.

19 березня 2015 року розлючений натовп жорстоко вбив 27-річну жінку на ім’я Фархунда неподалік храму в афганській столиці. Це сталося після того, як один з чоловіків заявив, що жінка спалила священну для мусульман книгу Коран. Це звинувачення згодом виявилося брехливим – як з’ясувалося, так він помстився за те, що жінка, студент ісламського права, звинуватила того чоловіка, що торгував біля храму амулетами, в порушенні засад ісламу й закликала інших жінок не купувати цих амулетів.

Цей інцидент спричинив багатоденні протести і вимоги громадянського суспільства обмежити владу священнослужителів і поліпшити ситуацію з правами жінок.

XS
SM
MD
LG