Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 10:03

Росія тимчасово призупинила вимогу щодо погашення Україною кредиту в 3 мільярди доларів – Силуанов


Антон Силуанов

Російська Федерація вирішила призупинити вимогу щодо погашення кредиту Україні в 3 мільярди доларів, позичених у 2013 році екс-президентом Віктором Януковичем. Про це заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов, передає агенція ТАСС.

«Ми дали новому уряду України відстрочку для того, щоб у Києва був час тверезо оцінити ситуацію, переглянути раніше заявлену позицію, почати добросовісні переговори з Росією щодо сплати боргу», – сказав Силуанов.

За його словами, російська сторона взяла до уваги «поточну політичну нестабільність» в Україні і пішла на цей крок через «запит від України».

В українському уряді повідомлення про запит до Росії щодо «відтермінування» сплати 3 мільярдів доларів не коментували.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовилися з російським президентом Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі після цієї зустрічі облігації на суму 3 мільярди доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі, які згодом і викупила Росія.

Ще минулого року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії. Міністерство фінансів України неодноразово заявляло, що заперечує всі вимоги Росії щодо боргу у 3 мільярди доларів.

У травні 2015 року Рада ухвалила закон, який надає Кабміну право тимчасово зупиняти здійснення платежів за всіма або деякими відповідними борговими зобов’язаннями. У документі передбачалося, що діє закон до 1 липня 2016 року. 12 квітня цього року парламент підтримав за основу і в цілому законопроект, що скасовує кінцеву дату дії тимчасового припинення платежів за зовнішніми зобов’язаннями України.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG