Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 01:10

Нуланд: США не визнають виборів на Донбасі, проведених не за Мінськими угодами


Вікторія Нуланд

США не визнають проведення місцевих виборів на Донбасі, якщо вони не відбуватимуться згідно з Мінськими домовленостями, заявила помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

«Ми, як і ніхто інший в міжнародній спільноті, не визнаємо ніяких результатів виборів на Донбасі, проведених поза Мінськими угодами», – сказала Нуланд, яка 17 травня прибула до Москви.

Також вона повідомила, що з помічником президента Росії Володимира Путіна Владиславом Сурковим обговорила «цілий комплекс аспектів, що стосуються Мінських угод». «Вчора ми дуже детально поговорили про всі аспекти Мінських угод, як ми можемо покращити ситуацію з безпекою, доступ ЗМІ, просунутися з політичних питань Мінських угод, включаючи підготовку до виборів на Донбасі», – сказала Нуланд.

Помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд 17 травня приїхала до Москви, щоб обговорити ситуацію на сході України. За повідомленням Держдепартаменту США, у неї заплановані зустрічі з представниками російської влади й обговорення наступних кроків з імплементації Мінських угод.

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством, із дотриманням стандартів ОБСЄ і під спостереженням ОБСЄ.

Сепаратисти і Росія, яка підтримує їх, вимагають, щоб Україна ухвалила для цих виборів окремий закон, що був би також узгоджений із лідерами збройних сепаратистських угруповань, які Київ визнав терористичними.

Західні союзники України теж вимагають від Києва якнайшвидшого проведення цих виборів.

Київ наголошує, що ці вибори будуть можливі тільки після того, як Москва й підтримувані нею сепаратисти в частині Донбасу виконають свої зобов’язання за мінськими домовленостями, серед яких припинення вогню, виведення з території України іноземних військ, найманців і озброєнь, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи встановлення контролю ОБСЄ над українсько-російським кордоном.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG