Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:22

У Китаї перед річницею кривавого розгону протестів посилили заходи безпеки


Вшанування пам’яті жертв репресій 1989 року, Гонконг, 4 червня 2016 року

Влада Китаю вдалася до посилених заходів безпеки 4 червня, коли минула 27-ма річниця кривавого придушення протесту активістів, які вимагали демократизації. За даними агенції Associated Press, поліція 4 червня перевіряла посвідчення особи і обшукувала сумки всіх, хто хотів зайти на площу Тяньаньмень у центрі Пекіна, яка у 1989 році стала місцем масової загибелі студентів, робітників та інших громадян.

Натомість у Гонконгу, який має широку автономію в межах КНР, тисячі жителів зібралися в парку Вікторії, щоб вшанувати пам’ять жертв репресій.

Сотні, можливо, тисячі, людей загинули, коли до центру Пекіна в ніч із 3 на 4 червня 1989 року увійшли танки і війська. Тема придушення протестів залишається табу в Китаї, заборонена будь-яка форма вшанування загиблих, офіційна або приватна.

Родичі загиблих зазнали перед річницею тих подій додаткових обмежень – їм заборонили залишати власні будинки або змусили залишити столицю. Уряд Китаю відхилив вимоги про проведення незалежного розслідування подій на площі Тяньаньмень.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG