Доступність посилання

ТОП новини

Рада у справах біженців: близько 4 тисяч іракців втекли з Фаллуджі


Втікачі з Фаллуджі, 12 червня 2016 року

Близько чотирьох тисяч іракців втекли із Фаллуджі, захопленої екстремістським угрупованням «Ісламська держава», після того, як урядові війська відкрили коридор, відновлюючи контроль над ключовою дорогою до Багдада.

Норвезька рада у справах біженців, яка працює з внутрішньо переміщеними іракцями, 13 червня повідомила, що таким чином Фаллуджу залишили близько 27 тисяч 580 людей, відколи іракські сили почали наступ на це місто наприкінці травня.

За даними ради, біженці повідомляють, що бойовики вимагають виплати 130 доларів за людину за дозвіл залишити місто.

Правозахисники заявляють, що досі у Фаллуджі перебувають 50 тисяч цивільних. Це місто ісламісти контролюють понад два роки. За даними ООН, у місті, де бракує їжі і води, може перебувати до 90 тисяч цивільних.

Фаллуджа розташована за 30 кілометрів від Багдада.

Операція звільнення Фаллуджі, що здійснюється за сприяння підтримуваних Іраном шиїтських загонів і повітряних ударів коаліції під проводом США, розпочалася 22 травня.

У січні 2014 року Фаллуджа стала першим іракським містом, яке захопили ісламістські екстремісти. Через шість місяців після цього вони оголосили «халіфат» на територіях, контрольованих ними в Іраку і Сирії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG