Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 16:59

На суді у справі кримських мусульман в Росії передумали допитувати «секретного» свідка


На черговому засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду російського Ростова-на-Дону у справі кримських мусульман, заарештованих за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», вирішили не допитувати «секретного» свідка, як планувалося раніше.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії з місця події, замість нього допитають чотирьох інших свідків. Із них у залі суду – лише двоє. Передбачається, що «секретного» свідка допитають на іншому засіданні.

На суд прилетів адвокат підсудних Еміль Курбедінов, до справи також долучається ще один адвокат – захисник Руслана Зейтуллаєва Едем Семедляєв.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 1 червня розпочав розгляд справи щодо чотирьох кримчан – Ферата Сайфуллаєва, Нурі (Юрія) Примова, Рустема Ваітова, Руслана Зейтуллаєва. На цьому засіданні прокурор зачитав їм обвинувальний висновок.

18 травня в Ростові-на-Дону відбулося судове засідання, в ході якого їм продовжили термін утримання під вартою до жовтня. Всі четверо були етаповані з анексованого Криму в Ростов.

Обвинувачених кримчан заарештували взимку 2015 року в Севастополі. За версією слідства, вони є учасниками організації «Хізб ут-Тахрір». Через рік після затримання севастопольських мусульман аналогічна ситуація повторилася в південних регіонах Криму. 11 і 12 лютого 2016 року російські силовики провели серію обшуків і затримань.

«Хізб ут-Тахрір» – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена в Росії, Казахстані, інших країнах Центральної Азії й Німеччині.

В Україні діяльність цієї організації не заборонена, Росія після анексії Криму стала переслідувати членів «Хізб ут-Тахрір» на окупованому півострові.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG