Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 18:45

Рада федерації Росії перепризначила Чайку генпрокурором


Юрій Чайка

Верхня палата парламенту Росії, Рада федерації, перепризначила Юрію Чайку ще на один 5-річний термін на посаді генерального прокурора Росії. Таке рішення ухвалили 15 червня.

Тим часом, вранці цього дня біля Ради федерації в Москві поліція затримувала опозиціонера Леоніда Волкова за спробу провести одиночний пікет проти перепризначення Чайки. Крім того, затримані були фотограф Пелагія Замятіна, активіст Микола Ляскін, юрист Фонду боротьби з корупцією Віталій Серуканов і член незареєстрованої «Партії прогресу» Євген Замятін. Згодом їх відпустили.

Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка виявився в центрі уваги ЗМІ після публікації розслідування Фонду боротьби з корупцією, автори якого звинуватили членів його сім’ї й інших високопоставлених співробітників прокуратури в корупції і побудові бізнесу «на вимаганні, відкатах і рейдерстві», а також у зв’язках зі злочинними угрупованнями.

Сам Чайка назвав це розслідування «брехливим» і заявив, що воно було «замовлене» британським підприємцем Вільям Браудером, керівником фонду Hermitage Capital, одним з ініціаторів ухвалення в США «закону Магнітського». ФБК кілька разів намагався притягти Чайку до відповідальності за ці висловлювання. Проте кожного разу суд відхиляв позови Фонду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG