Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 07:13
Новини | Міжнародні

Рада федерації Росії перепризначила Чайку генпрокурором


Юрій Чайка

Верхня палата парламенту Росії, Рада федерації, перепризначила Юрію Чайку ще на один 5-річний термін на посаді генерального прокурора Росії. Таке рішення ухвалили 15 червня.

Тим часом, вранці цього дня біля Ради федерації в Москві поліція затримувала опозиціонера Леоніда Волкова за спробу провести одиночний пікет проти перепризначення Чайки. Крім того, затримані були фотограф Пелагія Замятіна, активіст Микола Ляскін, юрист Фонду боротьби з корупцією Віталій Серуканов і член незареєстрованої «Партії прогресу» Євген Замятін. Згодом їх відпустили.

Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка виявився в центрі уваги ЗМІ після публікації розслідування Фонду боротьби з корупцією, автори якого звинуватили членів його сім’ї й інших високопоставлених співробітників прокуратури в корупції і побудові бізнесу «на вимаганні, відкатах і рейдерстві», а також у зв’язках зі злочинними угрупованнями.

Сам Чайка назвав це розслідування «брехливим» і заявив, що воно було «замовлене» британським підприємцем Вільям Браудером, керівником фонду Hermitage Capital, одним з ініціаторів ухвалення в США «закону Магнітського». ФБК кілька разів намагався притягти Чайку до відповідальності за ці висловлювання. Проте кожного разу суд відхиляв позови Фонду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG