Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 09:13

Президент анонсував координацію дій із НАТО щодо «нормандського формату»


Петро Порошенко на кораблі ВМС України, Одеса, 3 липня 2016 року

Президент України Петро Порошенко заявив, що під час зустрічі на саміті Україна – НАТО у Варшаві наступного тижня буде скоординовано позиції і визначено подальші дії в «нормандському форматі».

За його словами, які наводить прес-служба голови держави, йдеться про те, щоб було якісно підготовлено документи про посилення співпраці України і НАТО.

Він додав, що днями міністр закордонних справ України Павло Клімкін та заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісєєв здійснять візит до Європи для того, щоб на рівні помічників голів держав та урядів провести переговори про підготовку можливого засідання «нормандського формату».

Як сказав Порошенко журналістам, перебуваючи в Одесі на урочистостях із нагоди Дня Військово-морських сил Збройних сил України, він переконаний, що санкції були, є і будуть потужною мотивацією, що змушує Росію брати участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на частині Донбасу і має призвести до виконання нею мінських угод.

«Санкції застосовуються тому, що світ визнає: Росія не виконує взятих на себе зобов’язань», – наголосив він.

Крім того, під час урочистостей Порошенко вручив державні нагороди групі військових моряків. Він наголосив на необхідності розвитку Військово-морських сил України і на тому, що питання соціального захисту військових моряків є одним із першочергових. Особливо, сказав президент, це стосується забезпечення житлом вихідців із Криму, які продовжили службу в лавах Збройних сил України.

Адже, додав голова держави, нині 600 військовослужбовців-моряків живуть на кораблях. Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом розпочне роботу програма забезпечення житлом військовослужбовців і членів їхніх родин.

У «нормандському форматі» у складі України, Німеччини, Франції і Росії форматі ведуть переговори про врегулювання кризи з російською агресією на частині українського Донбасу. Через цю агресію, як і через окупацію Росією українського Криму Захід наклав на неї низку санкцій. Як заявляють на Заході, санкції, накладені через агресію на частині сходу України, будуть діяти до повного виконання Росією і підтримуваними нею сепаратистами мінських домовленостей про врегулювання в цьому регіоні, а санкції, запроваджені через окупацію Криму, – до деокупації півострова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG