Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 02:11

Іран продовжуватиме балістичні випробування попри критику ООН


Іран обіцяє продовжувати випробування балістичних ракет попри заяву ООН, що це не відповідає духу ядерної угоди між Тегераном та світовими лідерами.

«Іран однозначно продовжуватиме програму щодо балістичних ракет, базуючись на своїх власних розрахунках оборони і національної безпеки», – заявив 9 липня речник МЗС Ірану Баграм Ґасемі.

За його словами, іранська балістична програма не пов’язана з ядерною угодою зі світовими лідерами.

Раніше генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав Іран зупинити проведення запуску балістичних ракет, заявивши, що це суперечить духу ядерних домовленостей зі світовими лідерами. Пан Ґі Мун зазначив у своїй першій доповіді до Ради безпеки ООН щодо імплементації ядерної угоди з Тегераном, що випробування ракет посилює напруження на Близькому Сході.

У січні США оголосили про нові санкції проти Ірану через його ракетну програму – наступного дня по тому, як США разом із ООН та ЄС зняли з Ірану санкції через його ядерну програму. На такий крок Вашингтон пішов через те, що минулої осені Іран здійснив випробування балістичних ракет, що, за даними експертів ООН, стали порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. У Тегерані нові санкції зустріли різким засудженням.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG