Доступність посилання

ТОП новини

Росії неважко діяти агресивно поза межами НАТО – президент Литви


Далія Ґрібаускайте ©Shutterstock

Президент Литви Далія Ґрібаускайте заявляє, що країни-члени НАТО не дозволять вторгнутися навіть на метр території альянсу. Це, за її словами, є одним з головних сигналів саміту НАТО, який проходить у Варшаві.

«Така єдність НАТО не є приємною для Росії, але вона має взяти це до уваги. Їй було неважко діяти агресивно поза територією НАТО. Але члени НАТО дуже чітко надсилають сигнал Росії – вони не дозволять вторгнутися навіть на метр території країн-членів НАТО. І це є гарна основа для відкритої та довірливої дискусії з Росією», – сказала Ґрібаускайте 9 липня в інтерв’ю Радіо Свобода та двом світовим агенціям новин у Варшаві, де проходить саміт НАТО.

Президент Литви наголошує, що для деяких країн альянсу Росія знаходиться надто далеко, але через останні події президент Росії Володимир Путін допоміг деяким країнам усвідомити, на що він здатний.

Далія Ґрібаускайте визнала, що у НАТО і Росії є спільні інтереси, зокрема щодо боротьби з угрупованням «Ісламська держава» та міжнародним тероризмом. Тому, вважає литовський лідер, має бути паралельний підхід.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися у 2014 році, після російської анексії Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Через російську агресією щодо України у НАТО вирішити посилити свої східні кордони.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG