Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 03:58

«Євромайдан SOS»: із Криму до Росії вивезли понад 2 тисячі українських в’язнів


Олександра Матвійчук

Засуджених в Україні ув’язнених, які на момент анексії Криму відбували покарання в тюрмах на території півострова, перевозять у місця позбавлення волі в Росію, заявляють правозахисники. За їхніми даними, таких вже більше ніж дві тисячі.

«Було переміщено з Криму вже 2200 людей, їх розкидали, ми їх знайшли з колегами у 16 місцях позбавлення волі, по всій території Російської Федерації. Афанасьєв був у Комі, Чирній – в Магадані, «прекрасні» міста, «теплі», – заявила в ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії правозахисниця, координатор громадської ініціативи «Євромайдан-SOS» Олександра Матвійчук.

Після окупації Криму Росією Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму або Севастополя, однак тодішній російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо тільки відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб.

У червні 2016 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася зі своєю новою російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 засуджених громадян України з анексованого Росією Криму на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список ще неповний і буде обговорюватися далі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG