Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 15:34

Туреччина: опозиція і владна партія вийшли разом на демонстрацію проти спроби перевороту


У найбільшому місті Туреччини Стамбулі провідна опозиційна Республіканська народна партія скликала масовий мітинг із метою засудити спробу перевороту. До опозиційних демонстрантів на центральній площі міста Таксім приєдналася і владна Партія справедливості і розвитку.

Учасники демонстрації також виступали за дотримання законності і принципів демократії в перебігу розслідування і покарання заколотників.

Раніше в неділю міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що має варті довіри свідчення про тортури в Туреччині щодо затриманих у зв’язку зі спробою перевороту. Як заявили правозахисники з посиланням на свої інтерв’ю з лікарями, юристами і одним із посадовців в’язничного закладу в Туреччині, дехто з затриманих зазнавав побиттів і тортур, зокрема, шляхом ґвалтування, в офіційних і неофіційних центрах тримання по всій країні.

У відповідь на це неназваний чільний турецький посадовець заперечив ці звинувачення і в інтерв’ю Агентству «Франс-прес» заявив, що Туреччина не буде порушувати прав людини. За його словами, абсурдною є сама думка про те, що Туреччина, яка прагне членства в Європейському союзі, буде порушувати закони.

Влада Туреччини затримала понад 13 тисяч людей у перебігу придушення ймовірних супротивників після невдалої спроби перевороту 15 липня, з них близько 6 тисяч офіційно взяті під арешт.

Також звільнені з посад десятки тисяч державних службовців і працівників бюджетних установ, запідозрених у критичному ставленні до влади.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG