Доступність посилання

15 Жовтень 2018, Київ 20:54

У Дніпрі уклали контракт про добудову метро-«довгобуду» з компанією з Туреччини


Найкоротше в Україні метро у Дніпрі добудує турецька компанія-підрядник Limak, повідомив після обміну контрактами з компанією міський голова Дніпра Борис Філатов.

За його словами, вартість контракту, укладеного з турецькою компанією, складає 224 мільйони євро. Турецький будівельник упродовж чотирьох років має добудувати три станції метрополітену в центрі міста – «Центральної», «Театральної» та «Музейної», – щоб метро зрештою стало рентабельним. Мер заявив, що підписання контракту – це «історична подія», на яку місто чекало 21 рік.

Водночас турецькі підрядники повідомили, що добудовуватимуть підземку у Дніпрі за новітніми австрійськими технологіями, враховуючи геодезичні особливості міста.

За даними Дніпровської міськради, Limak став переможцем тендеру на добудову підземки «прозоро, відкрито, відповідно до найкращих європейських стандартів» – за правилами ЄБРР під наглядом фахівців двох європейських банків. Окрім турецької компанії, в тендері брали участь компанії з Італії та Китаю.

Генеральний підрядник Limak – це відомий турецький голдинг, який спеціалізується на будівництві аеропортів, тунелів, метро, а також на енергетиці, виробництві цементу й туризмі. Працює не тільки в Туреччині, а й по всьому світі.

У червні 2016 року під мерією Дніпра метробудівці, які займаються підтримуванням роботи метро в належному стані, зокрема, відпомповують воду, протестували проти невиплати їм зарплати. За їхніми даними, загальна сума заборгованості замовників робіт, у тому числі міста та області, перед працівниками метро складає понад 40 мільйонів гривень, з них близько 8 мільйонів гривень мали піти на виплату зарплати робітникам. У Дніпровській міськраді тоді заявили, що причиною заборгованості із зарплат у ПАТ «Дніпрометробуд» є фінансові труднощі самого підприємства, а не борги міста з оплати виконаних робіт.

Будівництво метро у Дніпрі триває понад 30 років. Воно є одним із найкоротших у Європі і складається з єдиної лінії лише з шести станцій довжиною менш як 8 кілометрів, подорож якою триває менш як чверть години. До того ж ця лінія, що йде від однієї з околиць до вокзалу, не доходить до центру міста, відтак не користується попитом.

Добудова метро вважалася пріоритетом до «Євро-2012», поки місто претендувало на право проведення чемпіонату. Наразі місто є одним із трьох претендентів (разом із Києвом і Одесою) на проведення «Євробачення-2017».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG