Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 00:31

В ООН закликали Росію передати відповідальність за «гуманітарні коридори» в сирійському Алеппо


Стаффан де Містура, фото 28 липня 2016 року

Спеціальний представник ООН у справах Сирії Стаффан де Містура закликав Росію передати Організації Об’єднаних Націй відповідальність за оголошені Москвою «гуманітарні коридори» для виходу з обложених урядовими військами Сирії районів міста Алеппо, підконтрольних повстанцям.

За його словами, він чекає від Росії пояснень щодо цього плану.

«Як можна очікувати, що тисячі людей підуть пішки через такий коридор, коли тривають обстріли, бомбардування, бої?» – риторично запитав де Містура.

У четвер Росія оголосила про план, за яким союзні їй війська президента Сирії Башара аль-Асада відкриють три «гуманітарні коридори» для мешканців обложених частин Алеппо і бійців спротиву, що погодяться скласти зброю і здатися. Після виходу тим, хто скористається коридорами, обіцяють надати гуманітарну допомогу. У летючках, розкиданих над оточеними районами, їхніх мешканців закликали залишити домівки і вийти з оточення. Правозахисники звертають увагу, що люди повинні отримати право залишитися і при цьому отримати безпеку і не бути оголошеними «законною ціллю» для урядових військ.

Фактична облога сирійськими урядовими військами та їхніми союзниками частини міста Алеппо, де перебуває 250–300 тисяч людей, триває вже майже два тижні, з 17 липня. Цю частину контролює переважно коаліція сил супротивників режиму Асада різного спрямування – і загонів поміркованої опозиції, підтриманих Заходом і арабським світом, і бойовиків ісламістських угруповань, пов’язаних із мережею «Аль-Каїда» і визнаних значною частиною світу терористичними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG