Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 09:58

Дніпро: люди з інвалідністю під міськрадою вимагали доступності інфраструктури


У Дніпрі під будівлею міської ради зібралось кілька десятків людей з вадами опорно-рухового апарату, щоб вимагати від міської влади безбар’єрності міської інфраструктури. Люди приїхали під мерію на інвалідних візках, прийшли на милицях, дехто привів з собою навіть домашніх тварин з інвалідністю.

Щоб привернути увагу до проблем пересування містом й доступності закладів, люди з обмеженими можливостями запропонували здоровим людям побути на їхньому місці.

Організатори ініціювали для сміливців своєрідний квест: проїхатись центром міста в інвалідному візку й виконати одне із завдань – випити кави в кафе, зробити зачіску в перукарні, проїхати з візком у громадському транспорті, сходити до туалету.

За словами людей з обмеженими можливостями, це допоможе здоровим людям на власному досвіді переконатись, наскільки місто є доступним для людей з інвалідністю, які заклади обладнані пандусами, наскільки уважні до людей з обмеженою мобільністю перехожі.

На «експеримент» погодились одиниці: священик, демобілізований боєць, волонтерка, – проте не було жодного чиновника.

Водночас у міській раді Дніпра пообіцяли розв’язати проблеми доступності інфраструктури для людей з інвалідністю. Як зазначила заступник директора департаменту соціальної політики міськради Вікторія Сенаткіна, вже в четвер питання розглянуть на засіданні.

Раніше радник міського голови Юрій Лозовенко заявив, що 99,9% місць у Дніпрі недоступні для маломобільних груп населення. Навіть в будівлі мерії немає можливості проїхати до ліфту, відсутня спеціалізована вбиральня.

Цього року в Дніпрі влада оголосила початок реалізації проекту «Місто без меж». 25 липня новопризначена радниця міського голови, відома в світі фотомодель з інвалідністю, Олександра Кутас організувала перший тематичний «круглий» стіл щодо доступності міста для людей з обмеженою мобільністю й повідомила, що розробляє мапу доступності.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG