Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2018, Київ 12:33

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж, якого в Швеції звинувачують у зґвалтуванні, буде допитаний шведським слідчим. Допит відбудеться в будівлі посольства Еквадору в Лондоні, де Ассанж переховується від екстрадиції.

Міністерство закордонних справ Еквадору у заяві 11 серпня повідомило, що дата допиту буде визначена «у найближчі тижні».

Про притулок у посольстві Еквадору Ассанж попросив у 2012 році, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, яка висунула проти нього звинувачення у злочинах сексуального характеру. Свою провину він заперечує.

У серпні 2015 року прокуратура Швеції зняла з Ассанжа частину звинувачень через закінчення терміну давності. Зокрема, йому більше не інкримінують три звинувачення з чотирьох в скоєнні злочинів сексуального характеру – домаганні та примушуванні до статевого зв’язку.

Ці події, за версією слідства, відбулися в серпні 2010 року. Звинувачення на адресу Ассанжа були висунуті жителькою Стокгольма, в квартирі якої засновник Wikileaks жив п’ять років тому. Згідно із законом, такі звинувачення знімаються після закінчення п’ятирічного терміну.

Термін давності четвертого звинувачення проти Ассанжа в більш тяжкому злочині, зґвалтуванні, висунуте ще однієї жителькою Стокгольма, закінчується в серпні 2020 року.

Нині Джуліан Ассанж переховується від правосуддя на території посольства Еквадору в Лондоні.

Ассанж – громадянин Австралії – побоюється, що Швеція депортує його до США, де йому загрожує суворе покарання за публікацію секретних документів Держдепартаменту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG