Доступність посилання

ТОП новини

НАЗК: в систему е-декларування подані вже 118 декларацій


(©Shutterstock)

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявляє, що станом на вечір 6 вересня, в системі електронного декларування зареєстровані 816 користувачів, подано 118 декларацій.

Як зазначила голова НАЗК Наталія Корчак, система декларування працює, хоча потребує деяких технічних корективів.

Вона зазначила, що наразі зафіксовано всього близько 30 звернень від користувачів щодо неправильно вказаної електронної адреси, складнощів з реєстрацією та користуванням персонального е-кабінету.

«Надання інформації про членство суб'єкта декларування в громадських організаціях та відсутність застосування таких атрибутів як «не застосовується», «невідомо», «член сім’ї не надав інформацію», відповідно до проведеної технічної оцінки співробітниками агентства, стане можливим протягом двох днів. Як і завантаження декларації в машиночитаному форматі (АРІ)», – сказала Корчак, слова якої цитує прес-служба агентства.

При цьому глава НАЗК зазначила, що наразі необхідні певні уточнення щодо кількості поданих декларацій.

«Адже, сьогодні до Реєстру подається 4 типи декларацій: щорічна, перед звільненням, уточнююча, кандидата на посаду. І уточнюючі декларації, і декларації кандидата на посаду можуть подаватися в різній кількості)», – зауважує Корчак.

Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронного декларування в постійну експлуатацію з півночі на 1 вересня.

Термін повноцінного запуску електронного декларування з 1 вересня був визначений як остаточний після того, як у попередній термін, до 15 серпня, отримати атестат відповідності системи захисту реєстру декларацій після низки суперечностей не вдалося. Відтак система декларування таки була запущена, але без належної сертифікації – це назвали дослідним режимом. 23 серпня, після появи сумнівів у захищеності системи, НАЗК узагалі закрила доступ до неї.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які посідають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом та кредитів Міжнародного валютного фонду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG