Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії офіційно набуло чинності припинення бойових дій


Сирія, перед початком перемир’я
Сирія, перед початком перемир’я

У Сирії з моментом заходу сонця офіційно набуло чинності припинення бойових дій, про яке домовилися Сполучені Штати Америки і Росія й до якого приєдналася частина супротивних сил у самій Сирії.

У разі, якщо цей режим протримається тиждень, США і Росія мають почати скоординовані повітряні удари проти екстремістських угруповань, яких перемир’я не стосується. Ідеться в першу чергу про угруповання «Ісламська держава», а також про угруповання «Джабгат Фатах аш-Шам» (його іноді називають його старою назвою «Джабгат ан-Нусра»). Воно є запеклим супротивником і «Ісламської держави», і режиму президента Сирії Башара аль-Асада і воює на обох фронтах пліч-о-пліч із іншими силами сирійської опозиції і повстанців, але через його джигадистську ідеологію визнане терористичним.

Урядові сили Сирії, вірні урядові Асада, заявили, що протягом тижня будуть дотримуватися «режиму тиші», але залишають за собою право на відповідь у разі порушень.

Більшість повстанських груп теж дали знати, що мають намір дотриматися перемир’я. Значним винятком стало повстанське об’єднання «Ахрар аш-Шам», що об’єднує досить радикальні ісламські групи і теж визнане терористичним у Сирії й Росії, але не вважається терористичним у США.

Унаслідок громадянської війни в Сирії, що триває від весни 2011 року, за оцінками ООН, загинуло понад чверть мільйона людей, понад 11 мільйонів стали вимушеними переселенцями чи біженцями.

XS
SM
MD
LG