Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 20:53
Новини | Міжнародні

У Сирії офіційно набуло чинності припинення бойових дій


Сирія, перед початком перемир’я

У Сирії з моментом заходу сонця офіційно набуло чинності припинення бойових дій, про яке домовилися Сполучені Штати Америки і Росія й до якого приєдналася частина супротивних сил у самій Сирії.

У разі, якщо цей режим протримається тиждень, США і Росія мають почати скоординовані повітряні удари проти екстремістських угруповань, яких перемир’я не стосується. Ідеться в першу чергу про угруповання «Ісламська держава», а також про угруповання «Джабгат Фатах аш-Шам» (його іноді називають його старою назвою «Джабгат ан-Нусра»). Воно є запеклим супротивником і «Ісламської держави», і режиму президента Сирії Башара аль-Асада і воює на обох фронтах пліч-о-пліч із іншими силами сирійської опозиції і повстанців, але через його джигадистську ідеологію визнане терористичним.

Урядові сили Сирії, вірні урядові Асада, заявили, що протягом тижня будуть дотримуватися «режиму тиші», але залишають за собою право на відповідь у разі порушень.

Більшість повстанських груп теж дали знати, що мають намір дотриматися перемир’я. Значним винятком стало повстанське об’єднання «Ахрар аш-Шам», що об’єднує досить радикальні ісламські групи і теж визнане терористичним у Сирії й Росії, але не вважається терористичним у США.

Унаслідок громадянської війни в Сирії, що триває від весни 2011 року, за оцінками ООН, загинуло понад чверть мільйона людей, понад 11 мільйонів стали вимушеними переселенцями чи біженцями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG