Доступність посилання

ТОП новини

Україна протестує проти головування Росії в СНД – посол


Україна виступає проти передачі головування у Співдружності Незалежних Держав Росії. Про це заявив посол України у СНД Микола Дорошенко на саміті цієї організації, який проходить 16 вересня у Бішкеку.

«Зважаючи на те, що Росія порушила норми міжнародного права й анексувала частину території України і сприяє воєнному конфлікту на сході України, українська сторона не сприймає передачу цього головування», – сказав Дорошенко.

Президент Росії Володимир Путін, який також був присутній на цьому заході, завив, що Україна не може вносити пропозиції, оскільки не ратифікувала статут СНД.

«Крим приєднався до Росії у результаті волевиявлення людей, які тут проживають. Це повністю відповідає міжнародному праву», – сказав Путін.

«На жаль, Україна не підписала і не ратифікувала устав СНД, тому навряд чи може претендувати на те, щоб вносити свої пропозиції щодо організації роботи цієї структури», – додав російський президент.

16 вересня у Бішкеку проходить ювілейний саміт СНД – у 2016 році виповнюється 25 років з часу створення Співдружності.

У 2017 році у СНД головуватиме Росія. Черга головування мала перейти до Молдови, але Кишинев відмовився від цього.

У 2014 році після початку бойових дій на Донбасі від головування у СНД відмовилася й Україна, головою тоді стала Білорусь.

У 2014 році Росія анексувала український Крим. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів й надалі українською територією. Росія ж називає це відновленням історичної справедливості.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG