Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Росії ухвалює рішення у справі щодо заборони діяльності Меджлісу


Суддівська колегія Верховного суду Росії в Москві пішла до нарадчої кімнати для ухвалення рішення у справі про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території Росії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Після перерви підконтрольний Кремлю старший прокурор Криму Володимир Чухрін наполягав на тому, що «діяльність Меджлісу становить загрозу безпеці держави і суспільству».

«22 листопада 2015 року відбулося вибух біля опор електрозв’язку, що призвело до вимкнення енергії від усіх об’єктах на території Криму. Постраждало все населення півострова, в тому числі кримські татари, інтереси яких нібито відстоює Меджліс. Діяльність Меджлісу становить загрозу безпеці держави і суспільству», – сказав Чухрін.

Сторона захисту, адвокати Марина Агальцова і Кирило Коротєєв, навели підстави для скасування рішення про заборону Меджлісу. Захист наполягає на тому, що Меджліс не може бути відповідачем, оскільки не є громадською організацією. Ще однією підставою для скасування рішення про заборону Меджлісу адвокат Кирило Коротєєв назвав «не вірно визначену підсудність справи». Як вказав захисник, органи Меджлісу діють на території іншої держави (в Україні), таким чином, неможливо заборонити Меджліс кримськотатарського народу на території, де не діє антиекстремістське законодавство Росії.

29 вересня Верховний суд Росії розглядає справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу направив апеляцію до Верховного суду Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG