Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС схвалили ратифікацію угоди про кліматичні зміни


Плакат під час однієї з акцій на підтримку боротьби з кліматичними змінами
Плакат під час однієї з акцій на підтримку боротьби з кліматичними змінами

Міністри довкілля країн-членів Європейського союзу схвалили ратифікацію визначально важливої Паризької домовленості про кліматичні зміни, що відкриває шлях до набуття нею чинності в листопаді.

Міністр довкілля Франції Сеґолен Руаяль написала про це у твітері «Перемога!». Вона заявила, що міністри погодилися на ратифікацію угоди одноголосно.

Після цього рішення Ради ЄС останнє слово має сказати Європейський парламент, проголосувавши власне за ратифікацію. На це голосування очікують наступного тижня.

Угоду підписали понад 170 країн світу, але вона може набути чинності тільки після того, як її ратифікують чи приєднаються до неї за іншими процедурами не менш ніж 55 країн, які при цьому продукують не менш ніж 55 відсотків від шкідливих викидів в атмосферу в усьому світі. На цей час ратифікувала домовленість 61 країна, але вони разом відповідальні лише за 48 відсотків викидів. Ратифікація Євросоюзом дасть змогу подолати цей бар’єр.

У грудні минулого року по багатьох роках переговорів представники значної більшості країн світу погодилися на зустрічі в Парижі скоротити викиди вуглекислого газу та інших «тепличних газів» в атмосферу, які, за даними вчених, спричиняють потеплішання на планеті і глобальні кліматичні зміни. Майже 200 країн, зокрема, домовилися втримати це зростання температур у світі на рівні, нижчому від 2 градусів Цельсія.

XS
SM
MD
LG