Доступність посилання

ТОП новини

Українські військові не змогли назвати термінів розведення сил через обстріли


Представники ОБСЄ і український військовий у Золотому напередодні розведення сил, фото 26 вересня 2016 року

Українські військові заявляють, що нині неможливо здійснити передбачене останніми домовленостями розведення сил на трьох ділянках лінії контакту на сході України через те, що російсько-сепаратистські сили не припиняють обстрілів і не забезпечують вільного пересування патрулям ОБСЄ.

Керівник української сторони Спільного центру контролю і координації Борис Кременецький підтвердив розведення сторін на одній із цих ділянок, у Золотому на Луганщині, що було здійснене в суботу.

При цьому він наголосив в ефірі телеканалу «112 Україна», що на другій із ділянок, у Петровському на Донеччині, розведення сторін не може початися, поки бойовики не забезпечать вільного пересування ОБСЄ і не розмінують територію.

А щодо третьої ділянки, у Станиці Луганській Луганської області, військовий узагалі відмовився говорити про можливі терміни розведення, бо там тривають обстріли з боку бойовиків.

Прес-офіцер сектору «Луганськ» на лінії контакту Валентин Шевченко, зі свого боку, нагадав, що, за домовленістю, в місцях розведення сил не повинно бути зафіксовано жодного обстрілу протягом 7 діб. А у Станиці Луганській, додав він в ефірі того ж каналу, лише за минулу добу було два обстріли.

Інший військовий, начальник управління зв’язків із громадськістю Збройних сил України Богдан Сеник додав, що так само обстріли не припиняються і в Петровському. При цьому він, виступаючи на тому ж телеканалі, додав, що за умовами відведення бойовикам біля Станиці Луганської доведеться залишити панівні висоти, де вони мають облаштовані опорні пункти. Це їм невигідно, і це є причиною постійних провокацій і обстрілів позицій українських сил, сказав офіцер.

У суботу і українські військові, і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні підтвердили, що плановане розведення сил відбулося тільки на одній із трьох передбачених ділянок, у Золотому.

При цьому і українські війська, і сепаратисти звинуватили у зриві розведення на інших ділянках протилежну сторону.

Укладена 21 вересня в Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи рамкова угода передбачала відведення сил сторін конфлікту на один кілометр від попередніх позицій біля трьох населених пунктів – Петрівського на Донеччині, Золотого й Станиці Луганської на Луганщині. Серед передумов такого відведення були стійке припинення обстрілів і забезпечення вільного й безперешкодного доступу патрулям ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG