Доступність посилання

ТОП новини

Ассанж обіцяє опублікувати документи про вибори в США, Google, нафту


Джуліан Ассанж

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж обіцяє до кінця року опублікувати близько мільйона документів. За його словами, серед них будуть «важливі матеріали» про президентські вибори у США, Google, війну, зброю і нафту.

Ассанж виступив перед журналістами 4 жовтня у зв’язку з 10-річчям проекту WikiLeaks – сайту, який публікує «витік» документів, переважно державних органів США. Для спілкування з Ассанжем, який вже 4 роки не може залишити будівлю посольства Еквадору в Лондоні через міжнародний ордер на арешт, був організований телеміст.

Крім того, Ассанж дав зрозуміти, що в організації роботи і фінансуванні Wikileaks будуть зміни. За його словами, група планує розширити свою роботу за межі тих 100 ЗМІ, з якими вже працює.

У вересні цього року апеляційний суд Швеції підтвердив ордер на арешт засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа у зв’язку з підозрами в сексуальних злочинах. 45-річний австралійський хакер уникнув екстрадиції до Швеції, сховавшись у 2012 році від кримінального переслідування в посольстві Еквадору в Лондоні, де перебуває досі.

Поліція Швеції розшукує Ассанжа для допиту з приводу заяв двох жінок. Вони стверджують, що в 2010 році він зґвалтував їх. Ассанж неодноразово вимагав зняти з нього ці підозри. Він побоюється, що в разі екстрадиції до Швеції, влада цієї країни вишле його в США, де його судитимуть за публікацію секретних документів.

XS
SM
MD
LG