Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 03:58

Баулін: до КСУ надійшла перша конституційна скарга від приватного підприємства


(©Shutterstock)

Конституційний суд України прийняв першу конституційну скаргу від приватного підприємця. Це сталося через кілька днів після того, як 30 вересня набули чинності зміни до Конституції у частині правосуддя, які запроваджують інститут конституційної скарги, голова КСУ наголосив Юрій Баулін.

«На четвертий день після набрання чинності змін до Конституції ми отримали першу конституційну скаргу на 132 сторінки. Подало приватне підприємство щодо неконституційності частини другої та частини третьої статті 67 закону про виконавче провадження», – заявив Баулін.

Він заявив, що у КСУ очікують щорічного надходження понад семи тисяч таких звернень.

Баулін зазначає, що можливість громадян оскаржувати положення законів або весь закон створює можливість для суспільства контролювати парламент. «Зараз до нас теж можуть звернутись щодо неконституційності, але лише президент України, 45 народних депутатів, уповноважений з прав людини, Верховний суд і Верховна Рада АРК Крим. До них тепер приєднається така кількість людей, які грамотні, юридично підковані, вони можуть звернутися і звернути увагу Конституційного суду на ті моменти (окремі положення або весь закон), які громадяни вважають суперечливими Конституції», – зауважив голова КСУ.

Втім для розгляду таких скарг в Конституційного суду ще немає законодавчих підстав, бо закон про КСУ поки що залишається в старій редакції.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що новий закон про КСУ перебуває в процесі розробки.

«Після підготовки експертами свого тексту законопроекту про Конституційний суд, так само як це було при підготовці конституційною комісією змін до Конституції, після його обговорення, я підпишу і внесу цей законопроект до Верховної Ради. Наголошую, що ми зацікавлені не затягувати ці процеси. Сподіваюся, що тепер, коли до Конституційного суду зможуть звертатися безпосередньо громадяни, суд має шанс на нове дихання, на укріплення і будівництво власного авторитету», – заявив Петро Порошенко.

Голова Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо заявив, що можливість для українців подавати скарги до КСУ є кроком вперед на шляху до демократії і верховенства права. Він також закликав Україну запровадити інститут конституційної скарги у повному обсязі.

«Ми зацікавлені, щоб всі ці зміни були гарно підгтовлені. Тому що в нас є таке побоювання, що Конституційний суд (маю на увазі суди багатьох країн) буде завалений величезною кількістю скарг. Тому хотів би звернутися до шановного голови українського Конституційного суду з тим, щоб він, не відкладаючи, починав підготовку і суду, і кожного судді до цього процесу розгляду індивідуальних скарг. З певною ноткою егоїзму хочу сказати, що це переключення уваги українців на Конституційний суд, певним чином розвантажить Європейський суд з прав людини у Страсбурзі», – зазначив Джанні Букіккіо.

Відповідно до змін до Конституції України (щодо правосуддя), будь-яка особа може подати конституційну скаргу до Конституційного Суду, якщо вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в його справі закон України суперечить Конституції держави.

Українці зможуть оскаржувати закони, ухвалені Верховною Радою (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG