Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 02:39

В Індії завершився саміт країн-членів БРІКС


Лідери країн БРІКС (зліва направо) президент Бразилії Мішел Темер, лідер КНР Сі Цзіньпін, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Росії Володимир Путін і президент ПАР Джейкоб Зума, Індія, 16 жовтня 2016 року

Лідери п'яти країн-членів групи БРІКС в індійському курортному штаті Ґоа завершили в неділю дводенний саміт, на якому заявили про намір сприяти прискореному розвитку світової економіки, боротися з тероризмом і екстремізмом та загрозами глобальної стабільності.

Так, у перший день саміту 15 жовтня відбулося кілька двосторонніх зустрічей лідерів Росії та Індії. Повідомлялось про підписання угод на мільярди доларів в сфері енергетики і оборони.

У підсумковій декларації другого дня саміту 16 жовтня країни схвалили зобов'язання діяти проти фінансування тероризму та постачання зброї й іншого обладнання бойовикам.

Господар заходу прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді на його завершення заявив, що президенти Бразилії, Росії, Китаю і Південної Африки назвали тероризм «серйозною загрозою для миру, безпеки і розвитку».

Моді також назвав «колискою тероризму» сусідній Пакистан, з огляду на те, що Нью-Делі звинувачує Ісламабад в підтримці угруповань бойовиків в спірному регіоні Кашмір. Офіційної реакції від Пакистану на ці заяви поки не було.

На частку країн групи БРІКС – Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки – припадає майже половина населення Землі і чверть обсягу світової економіки. Однак, як переконують аналітики, країнам БРІКС поки не вдається заявити про свою групу як потужну міжнародну організацію, здатну впливати на хід світових подій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG