Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони обговорив із конгресменами США надання летальної зброї


Степан Полторак

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що на зустрічі з двома конгресменами США обговорив ситуацію на Донбасі, стан відведення військ та питання надання Україні летальної зброї.

«Російська збройна агресія – це виклик не лише Україні, а й Європейському союзові та країнам-членам НАТО», – написав він у фейсбуці.

У зустрічі взяли участь конгресмени-республіканці Вільям Флорес і Ендрю Гарріс.

Як написав Полторак, Флорес «запевнив у подальшій підтримці США України як на політичній арені, так і в наданні практичної допомоги».

«Американці вражені стійкістю українців та їхнім прагненням до незалежності та європейського майбутнього. Конгрес США підтримує Україну на законодавчому рівні, в тому числі й у питаннях підтримання та продовження санкцій проти Росії», – навів міністр слова конгресмена.

Також у перебігу зустрічі обговорили питання щодо нагальних потреб українського війська, щоб «допомога, яка надходить та в подальшому надаватиметься партнерами, була актуальною та дійсно тією, якої потребує українська армія сьогодні», додав Полторак.

Про те, що говорили співрозмовники стосовно можливості надання Україні летальних озброєнь, міністр не повідомив.

Досі США надавали Україні тільки військову допомогу несмертельної дії: бронежилети, медичне постачання, системи радіозв’язку, прилади нічного бачення, контрбатарейні радари, транспортні засоби тощо.

США й інші західні країни заявляють, що виступають за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України, і наразі не йдуть на офіційне постачання Україні летальних озброєнь, навіть суто оборонних, хоча не виключають такої можливості в разі ескалації агресії Росії. Проте, за неофіційними повідомленнями, деякі країни вже надали Україні певні летальні озброєння, не афішуючи цього.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG