Доступність посилання

ТОП новини

Влада Дніпра виділила майже мільйон гривень на демонтаж радянських пам’яток


Міська рада Дніпра виділила 900 тисяч гривень на демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків епохи тоталітарного режиму на території міста. Таке рішення депутати ухвалили на черговій сесії міськради 20 жовтня.

міста.

Найбільше грошей отримали Амур-Нижньодніпровський район – майже 320 тисяч гривень, Новокодацький – близько 200 тисяч, Центральний – 178 тисяч гривень.

За рішенням міськради, по 40–50 тисяч гривень одержать Шевченківський, Індустральний, Самарський і Чечелівський райони.

Водночас у комісії з питань декомунізації, створеній при міській раді, Радіо Свобода повідомили, що під «декомунізацію» в рамках законів про позбавлення від спадку тоталітарного минулого в Дніпрі не потрапило близько десятка пам’ятників. Зокрема, це пам’ятник до 90-річчя створення комсомольських осередків на Дніпропетровщині, встановлений уже за часів незалежної України, радянський пам’ятник Бабушкіну біля заводу імені Бабушкіна, пам’ятник радянським діячам біля заводу «Комінтерн», а також низка меморіальних дошок.

Радіо Свобода зафіксувало кілька таких об’єктів, зокрема, дошку на будівлі Головпоштамту, дошку на одному з будинків на вулиці Комсомольській, дошку на будівлі літнього театру парку Шевченка, де був міський лекторій.

У серпні міська рада Дніпра повідомила, що в місті демонтують недекомунізований пам’ятник до 90-річчя створення комсомольських осередків на Дніпропетровщині, встановлений за часів незалежної України.

У комісії з питань декомунізації, створеній при міській раді, Радіо Свобода тоді повідомили, що цей і ще кілька пам’ятників не потрапили під дію законів про позбавлення від спадку тоталітарного минулого через бюрократичну тяганину. Як зазначив тоді член комісії Олег Черненко, перш ніж ухвалювати рішення про демонтаж, треба було вивести деякі об’єкти з єдиного реєстру пам’яток України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG