Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр Нідерландів заявив про відсутність «оптимізму» щодо угоди про асоціацію України з ЄС


Марк Рютте
Марк Рютте

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що не відчуває оптимізму щодо ратифікації угоди про асоціацію між Європейським союзом і Україною, яку відкинули учасники референдуму в Нідерландах у квітні.

«Ситуація з угодою про асоціацію між ЄС і Україною не викликає оптимізму. Потрібно, щоб домовленість з цього питання була досягнута між Брюсселем, Україною та Нідерландами, і при цьому були враховані інтереси виборців Нідерландів», – сказав Рютте на саміті лідерів ЄС у Брюсселі 20 жовтня, коли лідери ЄС попросили його напрацювати політичний компроміс в питанні збереження угоди для України.

Рютте зазначив, що поки не бачить компромісу, який би задовольнив усі сторони, хоча спроби знайти його в переговорах між Нідерландами, Україною і ЄС триватимуть.

Президент України Петро Порошенко, який відвідав Нідерланди 20 жовтня заявив, що з оптимізмом дивиться на майбутнє угоду про асоціацію, яка, на його думку, в кінцевому підсумку буде ратифікована всіма членами ЄС.

«Українці сьогодні є однією із найбільш єврооптимістичних націй на європейському континенті... Якщо ратифікації не відбудеться, то це створить дуже небезпечний прецедент. І ми довіряємо голландцям, ми довіряємо Нідерландам, і ми абсолютно упевнені, що все буде добре», – сказав Порошенко у Маастрихті.

19 жовтня Верховна Рада України закликала Нідерланди завершити ратифікацію Угоди про співпрацю України з Євросоюзом. Рішення з цього питання є під сумнівом після консультативного референдуму в Нідерландах 6 квітня цього року, більшість учасників якого проголосувала «проти» такої ратифікації. 1 листопада – останній термін для Нідерландів ухвалити рішення.

XS
SM
MD
LG