Доступність посилання

ТОП новини

Індія і Пакистан звинуватили один одного у загибелі цивільних в Кашмірі


Індійські селяни стоять біля воріт пошкодженого обстрілами будинку у спірному районі Кашмір, 24 жовтня 2016 року
Індійські селяни стоять біля воріт пошкодженого обстрілами будинку у спірному районі Кашмір, 24 жовтня 2016 року

Індія і Пакистан обмінялися звинуваченнями на адресу один одного через загибель мирних громадян під час обстрілів в спірному районі Кашмір 28 жовтня. Пакистанська сторона повідомила про загибель трьох цивільних, серед яких молода дівчина, в результаті обстрілу військовими Індії села вздовж лінії контролю.

Водночас індійські чиновники заявили, що двоє цивільних осіб загинули, коли пакистанські снаряди влучили в бік зони розмежування. Індійська армія також заявила, що на лінії контролю після вогню з постів пакистанської армії, знайдено понівеченим тіло індійського солдата. «Цей акт означатиме адекватну відповідь», – йдеться в заяві армії Індії.

Повідомлення про жертви в Кашмірі з’явилося наступного дня після того, як Пакистан та Індія вислали своїх дипломатів з територій одна одної на тлі напруженості в регіоні.

Напруженість у відносинах між Індією і Пакистаном зросла після того, як уряд Індії звинуватив бойовиків Пакистану у нападі минулого місяця на військову базу в частині Кашміру, підконтрольній Нью-Делі, у результаті чого загинули 19 індійських солдатів.

Кашмір фактично розділений між Пакистаном і Індією (ще частину утримує Китай), але обидві країни претендують на всю територію і з 1947 року через це вже мали дві війни.

XS
SM
MD
LG