Доступність посилання

ТОП новини

Росія та інші виробники нафти не дійшли згоди щодо приєднання до обмежень ОПЕК


Міністри енергетики Росії та інших країн, що видобувають значні обсяги нафти, обговорили пропозиції Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), але не погодилися приєднатися до скорочення видобутку.

Нездатність змусити Росію, Казахстан, Азербайджан, Бразилію, Мексику та інших виробників поза межами ОПЕК приєднатися до обмежень спричинила падіння цін на сировину 31 жовтня майже на 4%. Нафта марки Brent 1 листопада станом на 7:00 за Києвом котирувалася нижче позначки 49 доларів за барель, американський еталон WTI є дешевшим – менш як 47 доларів за барель.

Після зустрічі, яка відбулася наприкінці минулого тижня у Відні заступник міністра енергетики Казахстану Магзум Мірзагалієв сказав, що його країна «готова розглянути» заморожування або скорочення обсягів виробництва, але «ми ще не готові підписати» таку угоду. За словами Мірзагалієва, виробники продовжуватимуть переговори і мають час до 30 листопада, щоб досягти згоди.

Від початку року ціни на нафту зросли з рівня менш як 30 доларів за барель до рівня понад 50 доларів за барель у жовтні.

XS
SM
MD
LG