Доступність посилання

ТОП новини

Російський захисник кримських татар просить Адвокатську палату Москви про підтримку 


Російський адвокат Микола Полозов

Російський адвокат Микола Полозов, який у судах окупованого Криму представляє інтереси заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, а також Ахтема Чийгоза в «справі 26 лютого» і сина Мустафи Джемілєва Хайсера, звернувся по підтримку до Адвокатської палати Москви.

За словами адвоката, слідчий ФСБ у справі обвинуваченого в сепаратизмі Ільмі Умерова намагається усунути його з процесу, перевівши в статус свідка і вимагаючи суд дозволити допитати Полозова про обставини справи.

«Закон про адвокатську діяльність і адвокатуру Російської Федерації, стаття 8, накладає пряму заборону на допит адвоката як свідка за тими обставинами, які йому стали відомі під час надання юридичної допомоги», – нагадує адвокат.

«Це є елементом тиску на мене як на захисника, спробою виведення мене зі статусу захисника в статус свідка для того, щоб я не міг надалі в судовому процесі представляти інтереси і захищати Ільмі Умерова... Це такий же елемент тиску, як і раніше оголошена Слідчим комітетом Російської Федерації щодо мене дослідча перевірка», – заявив адвокат.

Заступник голови забороненого Росією в окупованому Криму Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров звинувачується в закликах до сепаратизму за інтерв’ю телеканалу ATR, під час якого він заявив, що блокада Криму з боку України – це перший крок до повернення півострова. З ініціативи слідства Ільмі Умерова помістили до психіатричної лікарні для проведення експертизи. Після повернення Умерова з лікарні суд у справі продовжився.

XS
SM
MD
LG