Доступність посилання

ТОП новини

Рада відхилила два законопроекти, якими пропонувалися зміни до «закону Савченко»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Верховна Рада України провалила два законопроекти, якими пропонувалося внести зміни до так званого «закону Савченко».

За ухвалення законопроекту №4032 авторства депутатів Борислава Берези і Ігоря Луценка проголосували 155 народних депутатів за мінімально необхідних 226, а за законопроект №4548 авторства депутата Антона Яценка проголосували 143 народних депутатів.
За результатами голосування ці законопроекти відхили.

Після цього голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив вечірнє засідання парламенту.

Минулого тижня в порядку денному засідання були вказані ці законопроекти, проте тоді ці документи не розглядали.

Законопроектом №4548 пропонується внести зміни до статті 72 Кримінального кодексу України – ввести правило зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі за тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Законопроект №4032 також передбачає, що норми «закону Савченко» не поширюються на осіб засуджених або котрі підозрюються у вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів.

10 жовтня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо внесення змін до так званого «закону Савченко». Законопроект №5259 передбачає внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення. Як заявив раніше міністр юстиції Павло Петренко, відповідно до змін, цей закон не може бути застосований до рецидивістів, осіб, які вчинили тяжкі або особливо тяжкі злочини. Урядового законопроекту немає в порядку денному засідання Ради.

У вересні у Нацполіції повідомляли, що завдяки «закону Савченко» вже звільнені дев’ять тисяч людей.

У грудні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення у строк покарання», згідно з яким суди зобов’язані враховувати засудженим кожен день, проведений у СІЗО, як два дні відбування покарання. Одним із авторів цього закону була Надія Савченко.

XS
SM
MD
LG