Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську вшанували страчених нацистами у роки Другої світової українців


Близько сотні жителів Івано-Франківська у четвер біля пам’ятника страченим націоналістам у центрі міста вшанували пам’ять убитих нацистами у листопаді 1943 року на цьому місці 27 українців. Як передає кореспондент Радіо Свобода, активісти, молодь і чиновники взяли участь у поминальній панахиді і вічі.

Люди поклали вінки і квіти до підніжжя пам’ятника і запалили свічки, виклавши з них тризуб.

«Це святе місце, бо невідомо, де тіла страчених, а ця бруківка була залита їхньою кров’ю», – сказала Оксана Маланюк, батька котрої було тут розстріляно.

Фрагмент оперети «Шаріка» у виконанні акторів Івано-Франківського обласного муздрамтеатру імені Івана Франка
Фрагмент оперети «Шаріка» у виконанні акторів Івано-Франківського обласного муздрамтеатру імені Івана Франка

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що наступного року оголосять конкурс на спорудження нового пам’ятника страченим націоналістам (нинішній встановлений у 2003 році), «щоб новий пам’ятник відображав молодість цих людей», додав мер.

14 листопада 1943 року під час прем’єри оперети Ярослава Барнича «Шаріка» в Станіславському театрі нацисти арештували понад 140 глядачів у вишиванках. 17 листопада неподалік театру, біля синагоги, 27 патріотів були розстріляні. За даними істориків, на Прикарпатті є понад 70 місць розстрілу українських патріотів.

XS
SM
MD
LG