Доступність посилання

ТОП новини

У Росії почали блокувати соціальну мережу LinkedIn


У Росії Федеральна служба нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій, відома як «Роскомнагляд», офіційно звернулася до інтернет-провайдерів із вимогою заблокувати доступ до соціальної мережі робочих контактів і пошуку роботи LinkedIn.

Як заявили в «Роскомнагляді», таким чином виконується рішення російського суду, який визнав, що соцмережа порушує російський закон, що вимагає зберігати особисті дані громадян Росії на серверах, розташованих фізично на території Росії.

За повідомленням речниці мережі, дехто з мільйонів її користувачів у Росії вже почав скаржитися на недоступність сайтів мережі.

Ця мережа стала наразі найбільшою й найвідомішою, що потрапила під цю російську заборону.

Тиждень тому, 10 листопада, Московський міський суд підтвердив законність рішення про блокування мережі, яке ухвалив у серпні Таганський районний суд у Москві.

Намір домагатися блокування цієї мережі висловили раніше в «Роскомнагляді», посилаючись на вимоги згаданого закону.

Як заявляв речник «Роскомнагляду» Вадим Ампелонський, ця мережа ще з 2010 року опиняється в центрі скандалів, пов’язаних із витоком даних, відтак необхідно «забезпечити безпеку російських користувачів».

Тим часом сама компанія LinkedIn у жовтні повідомляла, що принаймні до одного зламу цієї мережі 2012 року причетний громадянин Росії, затриманий раніше в Чехії.

Зміни до законодавства, що вимагають зберігати особисті дані російських громадян на території Росії, діють у цій країні з вересня 2015 року. В інтернет-спільноті скаржаться, що для компаній із великим обсягом таких даних, зокрема, соціальних мереж чи служб швидкого інтернет-зв’язку, виконання закону вимагає надмірно високих витрат на придбання й обслуговування нових серверів, необхідних для зберігання таких обсягів інформації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG