Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2018, Київ 09:31

Обама прагне побачити мирне врегулювання в Україні до складання своїх повноважень


Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама наголосив, що прагне досягти мирного врегулювання в Україні шляхом переговорів, перш ніж залишить свою посаду в січні. Про це американський лідер заявив 20 листопада в столиці Перу Лімі під час прес-конференції за підсумками саміту групи Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

«Я переконував його (Путіна – ред.) доручити своїм учасникам переговорів працювати з Францією, Німеччиною, Україною, щоб побачити, що ми можемо отримати до завершення мого терміну», – розповів Обама про зміст короткої розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.

Обама в цій розмові з Путіним також розкритикував роль Ірану і Росії в громадянській війні в Сирії.

Москва підтримує проросійських сепаратистів на Донбасі в їхньому збройному конфлікті з урядовими силами України. Київ заявляє про пряму участь російських кадрових військових у цьому конфлікті. Москва заперечує це, але на Заході вважають обґрунтованою позицію Києва. Зокрема, США послідовно користуються терміном «спільні російсько-сепаратистські сили» на позначення антиукраїнських сил на окупованій частині Донбасу.

Внаслідок протистояння від квітня 2014 року на сході України загинули майже 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG