Доступність посилання

ТОП новини

Донецькі сепаратисти заявляють про видворення журналістів «Дождя»


Донецькі сепаратисти заявляють про видворення двох журналістів російського каналу «Дождь» за межі території, яку контролює угруповання «ДНР».

Таке рішення у так званому «міністерстві державної безпеки» ДНР» пояснюють тим, що вони начебто «порушили законодавство, що регламентує журналістську діяльність».

25 листопада сайт російського телеканалу «Дождь» повідомив, що у Донецьку, контрольованому угрупованням «ДНР», зникла знімальна група каналу «Дождь» – кореспонденти Сергій Єрженков і Василь Полонський перестали виходити на зв’язок. Перед зникненням Полонський встиг повідомити редакції, що знімальна група затримана «міністерством державної безпеки» угруповання «ДНР».

Знімальна група телеканалу «Дождь» отримала акредитацію для роботи у Донецьку як у Службі безпеки України, так і в «міністерстві інформації» угруповання «ДНР». На контрольовану бойовиками територію журналісти пройшли у четвер із території, контрольованої владою України.

На окупованій території журналісти планували зняти серію сюжетів для ефіру і сайту телеканалу. У четвер вони записали інтерв’ю з колишнім «секретарем Ради безпеки ДНР» Олександром Ходаковським.

Сам Ходаковський заявив телеканалу, що «здогадується, що журналістів затримали для профілактичної бесіди, тому що прес-секретар Захарченка (ватажка угруповання «ДНР» – ред.) перевищила свої повноваження і дала акредитацію журналістам без відома самого Захарченка». Сама Олена Алексєєва, помічниця Захарченка, сказала, що не знає про затримання журналістів.

Телеканал «Дождь» – один із небагатьох російських засобів інформації, який надає позицію України в її відносинах із Росією та в збройному конфлікті на Донбасі.

Україна та Захід звинувачують Москву в підтримці озброєних сепаратистів на Донбасі зброєю та особовим складом з числа російських військових. Росія заперечує наявність частин своєї регулярної армії на Донбасі, але визнає, що в складі бойовиків можуть бути російські «добровольці».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG