Доступність посилання

ТОП новини

ЦВК достроково припинила повноваження Слов’янського райвиборчкому


(©Shutterstock)

Центральна виборча комісія України припинила повноваження усього складу Слов’янської районної виборчої комісії, повідомили у прес-службі ЦВК. Таке рішення ухвалили 9 грудня на черговому засіданні Центрвиборчкому.

«Комісія встановила факт однократного грубого порушення Слов’янською районною виборчою комісією законів України й достроково припинила повноваження всього її складу», – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в ЦВК, Слов’янський райвиборчком зобов’язали до 8 грудня повторно розглянути питання щодо утворення дільничних виборчих комісій із місцевих виборів для проведення перших виборів депутатів Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади і Миколаївського міського голови 18 грудня. Однак, як заявили в ЦВК, станом на 9 грудня, всупереч вищезазначеній постанові ЦВК і постанові Донецького окружного адміністративного суду, вказана виборча комісія не утворила цих дільничних виборчкомів, «що свідчить про грубе порушення нею вимог законодавства і вказує на неможливість належного виконання своїх обов’язків».

Тепер місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України нинішнього скликання, й місцеві організації інших партій, можуть внести в ЦВК кандидатури для включення до складу Слов’янської районної виборчої комісії до 24:00 11 грудня, заявили в ЦВК.

Новообрана районна виборча комісія зобов’язана до 13 грудня включно розглянути питання створення дільничних комісій.

Центрвиборчком призначив на 18 грудня перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і їх голів в 143 об’єднаних територіальних громадах.

XS
SM
MD
LG