Доступність посилання

ТОП новини

Представники ОПЕК і країн поза межами картелю обговорюють скорочення видобутку


Російський прапор на тлі логотипу ОПЕК (ілюстративне фото)
Російський прапор на тлі логотипу ОПЕК (ілюстративне фото)

Представники Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) зустрічаються 10 грудня у Відні з посланцями Росії та інших великих виробників поза межами картелю. Сторони ведуть переговори про скорочення видобутку нафти й обговорюють можливі квоти такого скорочення.

Генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо сказав, що переговори в штаб-квартирі організації розпочалися «в позитивній атмосфері».

Члени ОПЕК 30 листопада домовилися скоротити виробництво на 1,2 млн барелів на день. Картель сподівається, що видобуток ще на 600 тисяч барелів скоротять країни, що не входять до ОПЕК.

Баркіндо висловив оптимізм щодо досягнення угоди про скорочення на 600 тисяч барелів «або навіть більше».

Половину квоти скорочення серед країн поза межами ОПЕК зголосилася взяти на себе Росія. Водночас частина експертів припускає, що Росія просто нездатна далі підтримувати видобуток на рекордних за останні чверть століття рівнях.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак сказав, що зустріч є «унікальною для виробників нафти можливістю допомогти ринку знайти рівновагу, втратити цей шанс було б просто неправильним».

У зустрічі з керівниками ОПЕК беруть участь представники дев’яти країн. Це Азербайджан, Казахстан, Оман, Мексика, Росія, Судан, Південний Судан, Бахрейн і Малайзія.

XS
SM
MD
LG