Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2018, Київ 14:23

Лавров: у ЄС є інструкції для вживання термінів щодо Росії


Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що в Євросоюзі існує письмова інструкція про вживання певних термінів щодо Росії. У ній, каже він, є «анексія Криму» і «окупація Донбасу».

«Не думаю, що відкрию велику таємницю, якщо скажу, що нам відомо про наявність в Євросоюзі письмових інструкцій про те, як кожна країна, включаючи країни-кандидати на вступ, мають публічно висловлюватися при будь-якій згадці про Росію. Там записано, що абсолютним зобов’язанням всіх цих країн є вимовляти як мантру терміни «анексія Криму» і «окупація Донбасу». Дуже схоже на те, що ця інструкція є обов’язковою до виконання», – заявив Лавров 12 грудня, слова якого цитує ТАСС.

Представники ЄС не коментували цих заяв голови російського МЗС.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися у 2014 році, після російської анексії Криму. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів й надалі українською територією.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

На Заході силове захоплення Росією українського Криму послідовно називають окупацією й анексією півострова, що суперечить міжнародному праву і не може бути визнана, а щодо Донбасу говорять про діяльність на його окупованій частині спільних російсько-сепаратистських військових сил.

Росія має свою обов’язкову фразеологію щодо України, зокрема, називаючи події Революції гідності «незаконним державним переворотом», керівництво України «владою Києва», окупацію Криму «відновленням історичної справедливості», а свою агресію проти України на частині Донбасу – «внутрішньоукраїнським конфліктом». Так само в Росії, зокрема, заборонено згадувати «Правий сектор» і ще низку українських організацій без обов’язкового нагадування про те, що діяльність цих українських організацій заборонена в Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG