Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 11:25

У Росії правозахисницю не випускають з країни


Лілія Шибанова

Лідерові російської асоціації «Голос» і членові правління Європейської платформи за демократичні вибори Лілії Шибановій заборонили залишати територію Росії. У неї вилучили недавно виданий закордонний паспорт.

Раніше Шибанова заявила, що її паспорт виявився зіпсований після проходження нею прикордонного контролю в Москві після повернення з-за кордону. Як написала Шибанова у Facebook, із документа вирвали сторінку з литовською візою. Виявивши проблему через два тижні, Шибанова звернулася до компанії, яка займається терміновим відновленням паспортів, де їй зробили новий документ. Однак пізніше фірма зажадала його повернути через проблеми при оформленні. Після цього в низці російських ЗМІ Шибанову звинуватили в підробці документів.

В Європейській платформі за демократичні вибори висловили серйозну стурбованість у зв’язку з обмеженням права Шибанової на свободу переміщення. Крім того, організація протестує проти «необґрунтованих звинувачень у фальсифікації документів» і закликає російську владу прояснити ситуацію.

Лілія Шибанова – не перший громадянський активіст із Росії, що скаржиться на псування закордонного паспорта при проходженні контролю в аеропорту.

18 вересня в аеропорту «Шереметьєво» у директора Центру сприяння корінним нечисленним народам Півночі Родіона Суляндзіги взяли паспорт і, вирізавши кілька сторінок, не дали виїхати з Росії. Самого Суляндзігу прикордонники звинуватили в псуванні документа і почали адміністративне переслідування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG