Доступність посилання

ТОП новини

Суд визнав голову МВФ Лаґард винною, але звільнив від покарання


Крістін Лаґард

Спеціальний суд у Франції 19 грудня визнав голову Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард винною у злочинній недбалості. Ніякого обвинувального вироку суд не виніс, хоча згідно з законом Лаґард загрожувало до одного року ув’язнення, що потягло б за собою втрату нею нинішньої посади.

Головний суддя Мартін Ракт-Маду заявила, що під час ухвалення рішення було взято до уваги те, що Лаґард займається боротьбою з глобальною фінансовою кризою, займає високу міжнародну посаду і має гарну репутацією.

Раніше у понеділок повідомлялося, що Лаґард вилетіла до Вашингтона, тож не буде присутньою на оголошенні рішення суду.

У грудні 2015 року суд у Франції порушив справу щодо можливого перевищення посадових повноважень колишнім міністром фінансів Крістін Лаґард.

Вона постала перед судом за звинуваченням у розтраті коштів на суму у понад 400 мільйонів євро на посаді міністра фінансів Франції. Йдеться про виплати компенсацій бізнесмену Бернеру Тапі у 2008 році, які здійснював уряд за президентства Ніколя Саркозі.

У грудні 2015 році Тапі змусили повернути гроші.

У Франції наразі триває судовий розгляд щодо продажу у 1993 році Бернаром Тапі, бізнесменом, політиком і другом екс-президента Ніколя Саркозі, компанії спортивного одягу Adidas.

Про те, що у рамках цієї справи розпочали розслідування щодо Крістін Лаґард, стало відомо у серпні 2014 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG