Доступність посилання

ТОП новини

Путін обговорив сирійську кризу з іранським колегою


Президенти Росії та Ірану Володимир Путін (п) та Хасан Роугані
Президенти Росії та Ірану Володимир Путін (п) та Хасан Роугані

Президенти Росії та Ірану Володимир Путін та Хасан Роугані домовилися продовжити спільну роботу «з питань, пов’язаних із наданням допомоги в пошуку політичного розв’язання кризи в Сирії». Про це йдеться в заяві Кремля за підсумками телефонної розмови двох лідерів 24 грудня.

Учасники розмови назвали встановлення контролю сирійського уряду над містом Алеппо «віхою» в конфлікті. Путін та Роугані, за цим повідомленням, погодилися підтримати ідею проведення сирійських мирних переговорів в столиці Казахстану, Астані, щоб «досягти чітко сформульованої угоди».

Ця розмова відбулася на наступний день після того, як Путін говорив по телефону з президентом Сирії Башаром Асадом. Ці двоє глав держав зійшлися на тому, що захоплення Алеппо «відкрило двері» для приєднання до політичного процесу «багатьом, хто раніше перешкоджав політичному врегулюванню в Сирії».

Наприкінці листопада і на початку грудня сили президента Сирії Башара Асада та їхні союзники витіснили повстанців із більшості районів східного Алеппо. Цей наступ різко критикували ООН і західні уряди через численні жертви серед цивільного населення.

З 2012 року Алеппо було розділене на дві частини: західну контролювали сирійській урядові війська, східну – повстанці.

XS
SM
MD
LG