Доступність посилання

ТОП новини

США погрожують зупинити будівництво Китаєм островів у міжнародних водах


Китайський авіаносець «Ляонінь» під час навчань у Південно-Китайському морі, грудень 2016 року

Білий дім попередив про намір запобігти планам Китаю щодо зведення в міжнародних водах Південно-Китайського моря островів із рифів, щоб згодом використовувати їх для цілей оборони.

Офіційний представник Білого дому Шон Спайсер 23 січня повторив коментарі, озвучені раніше в січні кандидатом на посаду держсекретаря США Рексом Тіллерсоном. Вони полягають у тому, що Китай не має отримати доступу до островів, які він збудував у спірних районах Південно-Китайського моря.

«Якщо ці острови є насправді в міжнародних водах, а не частиною власне Китаю, то ми збираємося переконатися, що захищаємо міжнародні території від загарбання однією країною», – сказав Спайсер.

Раніше Тіллерсон на слуханнях щодо затвердження своєї кандидатури говорив, що США мають надіслати Китаю «чіткий сигнал, що по-перше, зведення островів зупиняється і, по-друге, ваш доступ до цих островів також не буде дозволений».

Китайські державні засоби масової інформації у відповідь на зауваження Тіллерсона щодо можливої морської блокади навколо островів попередили, що Сполучені Штати мають «вести війну», щоб здійснити свій план.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG