Доступність посилання

ТОП новини

Сенатори США представили законопроект про нові санкції щодо Ірану


Сенатори від обох основних партій США представили 23 березня законопроект, який зобов’язує Білий дім посилити санкції щодо Ірану через його запуски балістичних ракет та інші неядерну військову діяльність. Автором законопроекту стали керівники Комітету у закордонних справах Сенату разом з сімома сенаторами від Республіканської та Демократичної партій.

Документ відображає суворішу позицію стосовно Тегерана, яку займає президент Дональда Трамп. Очікується, що документ отримає схвалення в Сенаті.

«Сполучені Штати повинні говорити одним голосом у питання приведення Ірану до відповідальності за продовження ним мерзенних дій по всьому світу як провідним державним спонсором тероризму», – заявив сенатор-демократи Роберт Менендес.

Голова Комітету у закордонних справах республіканець Боб Коркер, у свою чергу, заявив, що законопроект спрямований проти «дестабілізувальних дій» Ірану, які загрожують союзникам США на Близькому Сході.

Законопроект передбачає обов’язкові санкції для всіх, хто має стосунок до балістичних ракет Ірану. В разі вступу в дію обмежень вони також поширюватимуться на іранський Корпус вартових Ісламської революції. Також набудуть сили закону персональні санкції, вже введені в адміністративному порядку через, як стверджують США, підтримку Тегераном тероризму. Документ також вимагає від президента США заморозити активи будь-яких фізичних чи юридичних осіб, що беруть участь в діяльності, що порушує ембарго ООН на поставки зброї до Ірану.

Іран раніше заявив, що посилення неядерних санкцій порушує норми ядерної угоди 2015 року, укладеної Тегераном зі світовими державами.

У лютому адміністрація Дональда Трампа ввела санкції щодо 25 фізичних та юридичних осіб в Ірані. У Білому домі це назвали лише «першими кроками» у відповідь на повторне випробування Іраном балістичних ракет.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG