Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 16:49

ЄС критикує рішення Азербайджану блокувати незалежні сайти


Скріншот екрану під час спроби зайти з Азербайджану на сайт азербайджанської редакції Радіо Свобода

Речниця голови європейської дипломатії Федеріки Моґеріні Майя Коціянчич засудила рішення суду в Азербайджані заблокувати п’ять інтернет-ресурсів, серед яких і сайт азербайджанської служби Радіо Свобода.

Рішення суду «не відповідає потребі мати вільні, різноманітні і незалежні засоби масової інформації в сучасних і демократичних суспільствах», – ідеться в оприлюдненій 14 травня заяві.

Базована у США правозахисна організація Freedom House також засудила рішення суду.

«Заборонивши незалежні сайти, азербайджанський уряд спростував найбільш часто використовуваний аргумент президента Ільгама Алієва, що Азербайджан має свободу в інтернеті», – відзначв віце-президент з міжнародних програм Freedom House Роберт Герман у заяві, датованій 12 травня.

Сабаїльскій районний суд Баку 12 травня ухвалив рішення, що має бути задоволений позов азербайджанського міністерства транспорту, зв’язку та високих технологій щодо блокування доступу до інтернет-сайтів.

Корпорація RFE/RL, частиною якої є азербайджанська редакція Радіо Свобода, заявила, що оскаржуватиме це рішення. RFE/RL вважає такі дії «новою кричущою спробою» змусити замовкнути журналістів в Азербайджані. Постанова суду стосується також опозиційної газети Azadliq, телебачення Meydan TV і двох інших інтернет-телеканалів.

Міністерство обмежило доступ до цих сайтів з 27 березня за дорученням генеральної прокуратури країни. Влада стверджує, що ці ресурси «ставлять під загрозу» національну безпеку Азербайджану.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG