Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 12:20

Британська королева Єлизавета II не виступить з тронною промовою в 2018 році


Королева Великої Британии Єлизавета готується виголосити тронну промову, 27 травня 2015 року (архівне фото)

Традиційна тронна промова королеви Великої Британії, яка щороку відкриває нову сесію британського парламенту, в 2018 році року не відбудеться. Про це заявили в британському уряді.

У зв’язку з майбутнім процесом виходу країни зі складу ЄС наступна парламентська сесія триватиме два роки, а не один, як зазвичай. Це рішення дасть членам парламенту достатньо часу для роботи над необхідними законами.

Промова Єлизавети II в цьому році відбудеться, але, за рішенням самої королеви, вона перенесена на два дні, з понеділка, 19 червня, на середу. Це зроблено для того, щоб у консерваторів було більше часу на переговори з партнерами. Консерватори втратили абсолютну більшість за підсумками дострокових парламентських виборів і тепер мають намір сформувати коаліцію за підтримки Юніоністської партії.

Традиція, коли монарх відкриває нову сесію роботи парламенту, з‘явилася в XVI столітті. Це програмна промова, в якій детально повідомляється про плани прем’єр-міністра на найближчий час. За всю історію тронна промова в Великої Британії скасовувалася двічі – в 1949 і 2011 роках.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG