Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 07:18

В ООН засудили термоядерне випробування Північної Кореї і скликають засідання Ради безпеки


Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин (с) дає вказівки вченим-ядерникам біля термоядерного вибухового пристрою (ймовірно, макета), фото державного агентства ЦТАК. За повідомленням Пхеньяна, це було 2 вересня 2017 року, за день до випробування

В Організації Об’єднаних Націй засудили влаштований Північною Кореєю підземний термоядерний вибух, що, як заявив Пхеньян, став успішним випробуванням водневого боєзаряду, придатного для встановлення на балістичну ракету, і скликають засідання Ради безпеки ООН.

Як заявив генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш, це випробування «глибоко дестабілізує регіональну безпеку». Він закликав керівництво Північної Кореї припинити такі дії, повідомив речник генсекретаря.

У зв’язку з цим на понеділок призначили засідання Ради безпеки ООН. Його скликають на прохання США, Японії, Великої Британії, Франції і Південної Кореї.

Раніше в неділю багато країн і міжнародних об’єднань уже засудили північнокорейське випробування, частина їх закликала Раду безпеки ООН запровадити щодо Пхеньяна нові, значно суворіші санкції. ЄС і США заявили про готовність до нових власних санкцій щодо Північної Кореї.

Уранці в неділю сейсмологи низки країн зареєстрували сейсмічну подію в Північній Кореї, що відповідає потужному підземному ядерному випробуванню – можливо, чи не вдесятеро потужнішого заряду, ніж попередні. Через кілька годин Пхеньян офіційно оголосив, що здійснив «надзвичайно успішний» випробувальний термоядерний вибух водневого боєзаряду, придатного для встановлення на балістичну ракету.

Раніше цього ж тижня Північна Корея здійснила запуск, як виглядає, міжконтинентальної балістичної ракети, що перелетіла в космосі через територію Японії. І ракетна, і ядерна програми заборонені для Пхеньяна Радою безпеки ООН.

Після останнього наразі ракетного пуску Рада безпеки засудила його, але не стала запроваджувати нових санкцій на посилення накладених раніше.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG