Доступність посилання

ТОП новини
27 Травень 2019, Київ 14:24

Гейлі: Росія намагається «прикрити» Іран від частини ядерних перевірок


Посол США в ООН Ніккі Гейлі

Посол США в ООН Ніккі Гейлі 28 вересня заявила, що Росія намагається «прикрити» від спостерігачів ООН частину діяльності Ірану, яка могла б сприяти розробці ядерної бомби. Ніккі Гейлі наполягає на збільшенні та розширенні інспекцій Міжнародного агентства атомної енергії (МАГАТЕ).

Дипломати в ООН заявляють, що Росія намагається зменшити роль агентства, стверджуючи, що воно не має повноважень контролювати важливу частину угоди. Цей розділ, відомий як розділ Т, забороняє «заходи, які могли б сприяти побудові ядерного вибухового пристрою».

У цьому розділі перераховані, зокрема, використання комп’ютерних моделей, що імітують ядерну бомбу, або проектування багатоточкових вибухових пристроїв детонації. На відміну від багатьох інших частин угоди, у розділі Т не згадується МАГАТЕ і не передбачено, як перевірятиметься дотримання цього розділу.

Росія є однією з шести світових держав, які підписали угоду з Іраном. Сполучені Штати та їхні західні союзники Велика Британія, Франція та Німеччина, які також підписали угоду, не погоджуються з російським трактуванням домовленостей.

Підписана в 2015 році ядерна угода передбачає контроль над ядерною діяльністю Тегерана в обмін на скасування міжнародних санкцій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG