Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 23:27

У Росії суд звільнив із-під адмінарешту голову кампанії Навального, справу направили на перегляд


Леонід Волков, архівне фото

У столиці Росії Московський міський суд скасував рішення суду нижчої інстанції в Москві засудити до 20 діб адміністративного арешту Леоніда Волкова, голову загальноросійського штабу опозиційного діяча і борця з корупцією Олексія Навального.

Як повідомили в соцмережах його адвокат Іван Жданов, а потім і сам Леонід Волков, який вийшов із-під варти, справу направили на новий розгляд до міста Нижнього Новгорода, де затримували активіста.

Волков повідомив Радіо Свобода, що ще не знає подробиць рішення, але припускає, що його адміністративну справу від початку могли розглядати тільки в Нижньому Новгороді, де сталося інкриміноване йому порушення і де його затримали 29 вересня, а правових підстав розглядати її в Москві не було.

При цьому Волков, який після засудження оголосив голодування протесту, виключив, що нинішнє рішення суду пов’язане з цим голодуванням.

Він також висловив сумнів, що суд відпустить із-під такого ж 20-денного адмінарешту і самого Олексія Навального, теж засудженого через мітинг у Нижньому Новгороді 29 вересня. Розгляд скарги Навального призначений на 6 жовтня.

Перегляд справи Волкова тепер призначений у районному суді в Нижньому Новгороді на 9 жовтня.

2 жовтня суди в Москві визнали Навального і Волкова винними в «неодноразових закликах до участі в неузгодженому публічному заході» і засудили обох до 20 діб адміністративного арешту. Обох притягли до відповідальності після мітингу 29 вересня в Нижньому Новгороді – там міська влада спершу дозволила його, потім заборонила, але Навальний заявив, що все одно вважає захід узгодженим. Навального тоді затримали ще зранку в Москві, Волкова вже в Нижньому Новгороді. Після заклику Навального мітинг усе одно відбувся без його участі.

У штабі опозиціонера сподіваються, що акції на його підтримку, з вимогами звільнити Навального з-під адмінарешту і допустити його до участі у виборах президента 2018 року, все-таки пройдуть 7 жовтня приблизно у 80 містах Росії, де діють його місцеві штаби. На цей час у низці міст місцева влада вже відмовилася узгодити ці заходи. Та у штабі Навального заявляють, що принаймні деякі з цих заходів, зокрема в Москві і другому найбільшому місті Росії Санкт-Петербурзі, вони все одно вважають законними, і закликають людей приходити на них.

Олексій Навальний уже заявив, що має намір балотуватися на посаду президента Росії на виборах 2018 року, хоча офіційно виборча кампанія ще не починалася. Навальний також заявляє, що влада Росії боїться його і хоче зірвати його кампанію. Свій нинішній арешт він назвав «подарунком на ювілей» президентові Росії Володимирові Путіну, якому 7 жовтня сповниться 65 років.

У Кремлі у відповідь нагадали, що публічні заклики на «несанкціоновані заходи і мітинги» суперечать законодавству. «Безумовно, ті, хто виступає з такими закликами, притягаються до відповідальності відповідно до закону», – сказав 3 жовтня речник президента Росії Дмитро Пєсков.

У Центральній виборчій комісії Росії вже не раз заявляли, що Навальний узагалі не матиме права балотуватися, бо має непогашені судимості. Крім того, там звертали увагу, що протизаконним є і фактичне ведення виборчої кампанії до її офіційного початку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG